هفت قانون معنوی موفقیت

خلاصه ی کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت

معرفی کتاب هفت قانون معنوی موفقیت  رضا خلیلی رضاخلیلی rezakhalili reza khalili

دیپاک چوپرا در کتاب هفت قانون معنوی موفقیت، ماهیت اصول خود را در قالب هفت اصل ساده و در عین حال قدرتمند تشریح می‌کند، که به سادگی برای خلق موفقیت در تمام مراحل زندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گرچه عنوان کتاب هفت قانون معنوی موفقیت (The Seven Spiritual Laws Of Success) است، اما می‌توان آن را «هفت قانون معنوی زندگی» خواند، چون طبیعت از این اصول برای خلق ماهیت مادی آنچه که می‌بینیم، می‌شنویم، می‌چشیم و مزه یا لمس می‌کنیم، بهره می‌برد.


چرا باید این کتاب را خواند؟رضا خلیلی رضاخلیلی rezakhalili reza khalili
در دنیایی که روزبه‌روز ماشینی‌تر می‌شود همه‌ی ما نیاز داریم گاهی دور از هیاهو در گوشه‌ای بنشینیم و کتابی در دست بگیریم، کتابی که داستانی پر پیچ و خم ندارد، کسی در آن بیمار نمی‌شود و کسی در آن نمی‌میرد، بلکه در آن راه و رسم رسیدن به عشق و موفقیت آموزش داده می‌شود. کتابی که قادر است روی خوش زندگی را نمایان کند، رویی که همه‌ی ما مدت‌هاست در انتظارش هستیم.


مروری بر فصل‌های کتاب هفت قانون معنوی موفقیت
دیپاک چوپرا در این کتاب درباره‌ی هفت قانون طلایی حرف می‌زند. هفت قانونی که درواقع می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. او نه‌تنها این قوانین را معرفی می‌کند و چگونگی عملکردشان را توضیح می‌دهد، بلکه به خوانندگانش آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانند این قوانین را به زندگی روزمره‌ی خود وارد کنند تا هر چه سریع‌تر به موفقیت دست یابند. قوانین کتاب هفت قانون معنوی موفقیت به شرح زیر هستند: رضا خلیلی رضاخلیلی rezakhalili reza khalili

1) قانون توانایی مطلق : دیپاک چوپرا درباره‌ی این قانون می‌گوید: «منشاء هرآنچه آفریده می‌شود آگاهی مطلق و توانایی مطلق است که جویای تجلی از نامتجلی است. و راه آن مراقبه سرشار از سکوت، اتصال با طبیعت و عدم داوری و پیش‌داوری است.»

 2) قانون بخشایش: این قانون درباره‌ی بخشش است: « با اشتیاق به بخشیدن آنچه می‌جوییم فراوانی کائنات را در زندگی‌مان به جریان می‌اندازیم. و راه آن این است ببخشید. دریافت کنید. به جریان اندازید.»

3) قانون «کارما» یا علت و معلول: این قانون می‌گوید: «وقتی اعمالی را برمی‌گزینیم که برای دیگران شادمانی و کامیابی می‌آورند. ثمره «کارما»‌ی ما شادمانی و کامیابی خواهد بود. و راه آن: نظاره انتخاب‌ها، ارزیابی عواقب و گوش سپردن به گواهی دل است.

4) قانون کمترین تلاش: دیپاک چوپرا در چهارمین قانونش می‌گوید: « در هر قصد و آرزو مکانیسم توفیق آن نهفته است. اگر قصد و آرزو به حیطه توانایی مطلق درافکنده شود. دارای قدرت نظام دهنده نامحدود است. و راه آن این است: تهیه فهرست آرزوها، سپردن و تسلیم آنها به کائنات و هشیاری از لحظه حال.»

5) قانون قصد و آرزو: این قانون می‌گوید : «در هر قصد و آرزویی مکانیسم توفیق و تجلی آن نهفته است... قصد و آرزو در حیطه‌ی توانایی مطلق دارای قدرت نظام‌مند نامحدود است؛ و هنگامی‌که در خاک حاصلخیز توانایی مطلق قصدی را درافکنیم.» این قدرت نظام‌مند نامحدود را برای خود به کار وا‌می‌داریم. و راه آن این است: تهیه‌ی فهرست آرزوها، عدم دلبستگی و تسلیم آرزوها به کائنات، حضور در لحظه حال.

6) قانون عدم دل‌بستگی: با اشتیاق خود به گام نهادن در ناشناخته که حیطه‌ی تمامی امکانات است، خود را به ذهن خلاقی می‌سپاریم که چرخش کائنات را هم‌نوا می‌سازد. را آن: «عدم دل‌بستگی، حکمت عدم یقین و امکانات نامحدود است. 

7) قانون «دارما» یا غایت حیات: این قانون می‌گوید هنگامی‌که استعداد بی‌همتای خود را به خدمت به دیگران می‌آمیزیم، وجد و استعلای جان خویش را تجربه می‌کنیم که هدف غایی همه‌ی هدف‌هاست. راه آن: کشف ضمیر برتر، تهیه‌ی فهرست از استعداد‌های بی‌همتای‌ خود و خدمت به دیگران.

 

درباره نویسنده
دیپاک چوپرا (Deepak Chopra) نویسنده و درمان‌گر هندی- آمریکایی است. کتاب‌های دیپاک چوپرا او را تبدیل به یکی از مشهورترین و ثروتمند‌ترین نویسندگان و درمان‌گران طب سنتی و روحانی کرده است. دیپاک چوپرا قبل از مهاجرت به آمریکا، در سال 1970 در هندوستان پزشکی خواند و پانزده سال بعد با ماهاریشی ماهِش یوگی دیدار کرد و به طب سنتی و روحانی علاقمند شد. چوپرا معتقد است که یک فرد می‌تواند به سلامت کامل برسد، یعنی تمام اجزای بدنش سالم باشند و درگیر هیچ بیماری‌ای نباشد. او رهبری است که در زمینه‌ی رابطه‌ی علمی ذهن و تن و توانایی انسان، آوازه‌ی جهانی دارد.

دیباک چوپرا نویسنده‌ی کتاب‌های پر فروشی مانند « ذهن بی‌انتها، جسم پردوام»، «شفای کوانتمی» و «آفرینش فراوانی»، «اکسیر»، «بازتاب سایه»، «در شادی پایدار زیستن» و «هفت قانون معنوی موفقیت» است. او در همه‌ی این کتاب‌ها روش‌ها و راهکارهای خود را برای داشتن یک زندگی شادتر به خوانندگان ارائه می‌دهد. دیپاک چوپرا تعدادی برنامه‌ی ویدیویی هم دارد که می‌توانید آن‌ها را به‌سادگی از اینترنت پیدا کنید. دیدن ویدیوهای این نویسنده‌ی توانا، می‌تواند برای فهم قدرت کلام او بسیار مناسب باشد. کتاب‌های دیپاک چوپرا تاکنون به بیش‌ از بیست‌وپنج زبان دنیا ترجمه‌شده‌اند. دیپاک چوپرا سالانه در کشورهای مختلفی ازجمله آمریکا، هندوستان، ژاپن و استرالیا سخنرانی می‌کند و قلب میلیون‌ها خواننده و طرفدار را با سخنانش روشن می‌کند. او اکنون مدیر روابط علمی ذهن و تن و توانایی در مرکز بهداشت سن‌دیه‌گو است. 

رضا خلیلی رضاخلیلی rezakhalili reza khalili

قابل توجه همراهان گرامی : 
کلیه ی مطالب مربوط به این بخش ، توسط گروه آموزشی رضا خلیلی تهیه و تدوین شده اند.
گوینده : سیمین دخت نصیری

 

بخش اول کتاب

 دریافت فایل صوتی

 

بخش دوم کتاب

 دریافت فایل صوتی