قدرت ذهن

خلاصه ی کتاب صوتی قدرت ذهن

معرفی کتاب قدرت ذهن 
کتاب قدرت ذهن نوشته‌ی ژوزف مورفی، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌‌های سال به شما می‌آموزد که عادات فکری و تصاویر ذهنی‌تان، سرنوشت شما را رقم می‌زنند؛ چرا که انسان همان چیزی است که در ضمیر ناخودآگاهش می‌اندیشد.

پیشینه‌ی کشف و مطالعه‌ی قدرت ذهن به قبل از مطالعات فروید، قرن 18، بازمی‌گردد. در هر ثانیه حدود دو میلیون واحد اطلاعات به سیستم عصبی انسان وارد می‌شود و ما در حالت هوشیاری، تنها قادر به درک 10 درصد از این بمباران اطلاعاتی هستیم. به‌ محض اینکه توجه‌مان را به چیزی جلب می‌کنیم، ذهن آگاه می‌شود. بعضی از قسمت‌های فیزیولوژیکی مانند قلب، ریه‌ها، کلیه‌ها و سیستم ایمنی بدن همیشه ناخودآگاه می‌ماند. البته جای تعجبی وجود ندارد که ذهن ناخودآگاه همیشه مراقب ماست.

قدرت ذهن (The Power of Your Mind)، می‌تواند شما را از بیماری نجات دهد و از نو سرزنده و قوی نماید. شما با آموزه‌های این کتاب یاد می‌گیرید چگونه از قدرت‌های درونی‌تان استفاده کنید، در زندان ترس را بگشایید و به یک زندگی پا خواهید گذاشت که  از آن با عنوان آزادی مطلق انسان‌ها یاد می‌کنند.

ژوزف مورفی (Joseph Murphy)، در این کتاب که از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال بوده و به 17 زبان زنده‌ی دنیا برگردان‌ شده است، به‌ خوبی از پس مفاهیم ذهن هوشیار و نیمه هوشیار برآمده است. قدرت ذهن پس از گذشت سال‌های متوالی، هر ساله جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های سال معرفی می‌شود. سادگی و داستان‌های ذکر شده در متن، کتاب را برای عامه‌ی مردم قابل‌ درک‌تر کرده است. علاوه بر توصیف و تشریح الگوهای کاربردی، کتاب "توان‌گری حق شماست" نیز به‌ ضمیمه آورده شده است.

در بخشی از کتاب قدرت ذهن می‌خوانیم:

در اینجا تکنیک ساده‌ای آمده است که با استفاده از آن، شما می‌توانید در هر زمینه‌ای کمک بگیرید: ذهن و جسمتان را بی‌حرکت کنید. به جسمتان بگویید که آرام باشد؛ باید از شما اطاعت کند. آن هیچ اراده، قوه‌ی ابتکار یا شعور خودآگاهی ندارد. جسمتان همچون صفحه‌ی حساسی است که افکار و عقاید شما را ثبت می‌کند. به هیچ‌چیز توجه نکنید؛ به حل مسئله‌ی خود متمرکز شوید. سعی کنید که با ذهن ناخودآگاه‌تان، آن را حل نماید. در این فکر باشید که از راه حل بی‌نظیر خود، چقدر خوشحال خواهید شد. اگر این راه حل بی‌نظیر اکنون از آن شما بود، چه حسی داشتید؟ همان را احساس کنید.

اجازه دهید تا ذهن‌تان درگیر حسی آرامش‌بخش شود و سپس به خواب رود. وقتی بیدار شدید و [هنوز] به جوابی نرسیده بودید، خود را با کارهای دیگر سرگرم کنید. شاید وقتی شما درگیر کار دیگری باشید، مثل نان توستی که از توستر خارج می‌شود، پاسخ به ذهن‌تان خطور کند.

برای آن که ذهن ناخودآگاه شما به کمک‌تان بیاید راهی ساده، بهترین است. برای مثال، یک بار انگشتر گران‌بهایی را گم کردم که میراث اجدادی‌ام بود. همه‌جا را به دنبالش گشتم ولی نتوانستم آن را پیدا کنم. شب در حالتی که سکوت کرده بودم، با ناخودآگاهم صحبت کردم. قبل از آن که به خواب روم، گفتم: "تو همه‌چیز را می‌دانی؛ تو می‌دانی که آن انگشتر کجاست و اکنون جایش را به من نشان می‌دهی."

قابل توجه همراهان گرامی : 
کلیه ی مطالب مربوط به این بخش ، توسط گروه آموزشی رضا خلیلی تهیه و تدوین شده اند.
گوینده : سیمین دخت نصیری

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code