دوازده ستون موفقیت

خلاصه ی صوتی کتاب دوازده ستون موفقیت 

معرفی کتاب دوازده ستون موفقیت  رضا خلیلی رضاخلیلی rezakhalili reza khalili  Rezakhalili   Reza khalili

این کتاب فرای سن‌وسال، جنسیت و مرزهای جغرافیایی نوشته شده است. از صاحبان کسب و کارهای بزرگ گرفته تا پدر و مادرهایی که می‌خواهند فرزندان بهتری تربیت کنند، همه مخاطبان این کتاب هستند. این کتاب برای انسان است. تاجر، بازاریاب، استاد، معلم، دانش‌آموز، پدر، مادر، و همه‌ی کسانی که به دنبال تعریف جدید و ساده‌ای از موفقیت هستند، می‌توانند در این کتاب چیزهایی یاد بگیرند که زندگی‌شان را برای همیشه تغییر دهد.

همه‌ی انسان‌ها در آرزوی موفقیت و رسیدن به مدارج عالی به سر می‌برند، اما درنهایت تعداد معدودی از آن‌ها به آرزوی خود می‌رسند! در واقع اکثر مردم به زندگی‌ای بی‌حاصل و پیش‌پا افتاده تن در می‌دهند، بی‌آنکه از قابلیت‌های نامحدود خود برای پیشرفت و رسیدن به خوشبختی استفاده کنند. حال، این سؤال پیش می‌آید که دلیل موفقیت آن عده‌ی معدود چیست؟ به‌طور قطع، جواب این نیست که «بخت و اقبال با آن‌ها یار است!» باور کنید در این دنیا هیچ چیز با ارزشی، راحت و از روی شانس به‌دست نمی‌آید!
افراد موفق، به این دلیل به موفقیت دست یافته‌اند که شایستگی آن‌ را داشته‌اند و شایستگی آنان به این علت حاصل شده است که با اصول موفقیت آشنایی پیدا کرده و آن‌ را به‌کار بسته‌اند.
 

مروری بر فصل‌های کتاب 12 ستون موفقیت

کتاب 12 ستون در 12 بخش یا در واقع ستون نوشته شده است. در هر کدام از این بخش‌ها، نویسنده عوامل موثر در موفقیت و کامیابی را بررسی می‌کند. این ستون‌ها صرفا برای زندگی کاری و حرفه‌ای طراحی نشده‌اند و تاثیر آن‌ها را می‌توان در زندگی شخصی و عاطفی هم دید.

ستون اول، روی خودتان کار کنید. 
ستون دوم، سلامتی کامل.
ستون سوم، موهبت روابط.
ستون چهارم، تحقق اهداف.
ستون پنجم، استفاده درست از زمان. 
ستون ششم، هم‌نشینی با بهترین‌ها. 
ستون هفتم، یادگیری همیشگی. 
ستون هشتم، همه‌ی زندگی فروش است.
ستون نهم، رشد مالی تابع رشد فردی است.
ستون دهم، یک رابطه موثر باعت ایجاد تفاهم می‌شود.
ستون یازدهم، دنیا همیشه به یک رهبر بزرگ نیاز دارد. 
ستون دوازدهم، میراثی از خود به یادگار بگذار. 

رضا خلیلی رضاخلیلی rezakhalili reza khalili Rezakhalili Reza khalili

تمرین‌ها و راهکارهای کتاب برای شروع تغییر در زندگی طراحی شده‌اند. پس نمی‌توانید صرفا مطالب را، هرچند دقیق، بشنوید و آن‌ها را در ذهنتان آرشیو کنید. بهترین روش این است که فصل‌های کتاب را آرام و باحوصله پیش ببرید و تمرین‌ها و راهکارهای آن را از همان لحظه در زندگی اجرا کنید. پس از مدتی می‌بینید که شخصیت، افکار و کیفیت زندگی خودتان و اطرافیانتان چقدر تغییر کرده است. ممکن است خیلی از مطالب این کتاب، ابتدا برایتان ناآشنا و بیگانه باشد، اما هرچقدر این راهکارها را بیشتر تمرین کنید، برایتان طبیعی‌تر می‌شود. تکرار این راهکارها تبدیل به عادت می‌شود و می‌تواند تاثیر زیادی در زندگی شخصی و حرفه‌ای داشته باشد. لازم است یک دفترچه‌ی کوچک یادداشت و مداد برای این کتاب داشته باشید، تا بتوانید نکات کوچک و کاربردی آن را بنویسید و همیشه آن‌ها را مرور کنید.

درباره جیم ران
پدر فلسفه‌ی تجارت کسی نیست جز جیم ران. این کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی در سال 1930 متولد شده است. افراد زیادی در دنیای خودپروری و روان‌شناسی توانسته‌اند با استفاده از آموزه‌های این مرد بزرگ، به چهره‌های موفق و سرشناس تبدیل شوند. «آنتونی رابینز»، «برایان تریسی»، «دارن هاردی» و «جک کنفیلد» کسانی هستند که از دل تفکرات و مکتب ران ظهور کرده‌اند و به دنیا معرفی شده‌اند. جیم ران علاوه بر برگزاری سمینار و کارگاه‌های آموزشی، کتاب‌های زیادی هم نوشته است. «جادوی کار پاره وقت»، «فرزانگی»، «فصل‌های زندگی» و «قاتل شما کیست» از معروف‌ترین کتاب‌های این نویسنده هستند، که در ایران هم بارها ترجمه و چاپ شده‌اند.

 

قابل توجه همراهان گرامی : 
کلیه ی مطالب مربوط به این بخش ، توسط گروه آموزشی رضا خلیلی تهیه و تدوین شده اند.
گوینده : سیمین دخت نصیری

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code