فراوانی


توضیحات

منت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت هر نفسی که فرومی‌رود ممد حیات است و چون برمی‌آید مفرح ذات پس در هر نفسی دو نعمت است و بر هر نعمت شکری واجب.

 شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند.
 از شخصی پرسیدند روزها و شب‌هایش را چگونه می‌گذرانی گفت چه بگویم امروز از گرسنگی مجبور شدم کوزه سفالی که یادگار سیصد ساله‌ی اجدادم بود را بفروشم گفتند خداوند روزی‌ات را سیصد سال پیش کنار گذاشته و تو این‌گونه ناشکری می‌کنی .


لازمه ی بهره‌مندی بیشتر از نعمت‌هایمان در زندگی ، ستایش و سپاس‌گزاری از همان نعمت هایی هست که در اختیار داریم . (در ادیان مختلف بارها به اهمیت شکرگذاری تاکید شده و جالبه بدونید که شکرگذاری یکی از عادت های مهم انیشتین بوده )

 شکر بر نعمت گذشته زمینه‌ساز نعمت آینده است. شکرگزاری و سپاس‌گزاری بابت داشته‌هایمان باعث دریافت نعمت‌های بیشتر می‌شود و ناسپاسی مانع دریافت نعمت‌ها خواهد شد البته که شکرگزاری انواع مختلف دارد قلبی، زبانی، عملی

اگر به این باور حقیقی برسیم که خداوند از ما بی  نیاز است و به‌جا آوردن شکر بخاطر نعمت هایی که داریم نعمت ها را بر ما افزون می‌کند و به نفع خود ماست و راهی بسیار ساده برای دستیابی به خواسته‌ها و آرزوهایمان هست چرا کوتاهی و چرا تعلل و غفلت داریم ؟!

وَإِذۡ تَأَذَّنَ رَبُّکُمۡ لَئِن شَکَرۡتُمۡ لَأَزِیدَنَّکُمۡۖ 
 شکر وسیله ازدیاد نعمت است .


 با شکرگزاری علاوه‌بر دریافت نعمت‌های بیشتر خودمان نیز رشد می‌کنیم و به سطح فرکانسی بالاتری منتقل می‌شویم .
 

موفق باشید

"سیمین دخت نصیری"


فایل صوتی " فراوانی "

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

ویدئوهای مشابه

فراوانی

فراوانی

درک قوانین ثابت و بدون تغییر جهان هستی

ویدئوهای مرتبط