سابلیمینال چیست ؟

 

 

پیام‌های سابلیمینال محرک‌هایی هستند که زیر آستانه آگاهی انسان قرار دارند. پیام سابلیمینال (Subliminal Message) یک سیگنال است که برای عبور از محدوده طبیعی درک انسان طراحی شده است. ممکن است پیام سابلیمینال برای ذهن آگاه غیرقابل شنیدن اما برای ناخودآگاه قابل درک باشد یا ممکن است تصویری باشد که به صورت پنهان و بدون آگاهی از آن، بر ذهن فرد اثر می‌گذارد. 

 

حتما بخوانید :  ذهن چیست ؟

حتما بخوانید : قدرت ضمیر ناخودگاه

 

ذهن شما بسیار قدرتمند است. این ذهن و افکار شماست که نوع و نحوه زندگی شما را کنترل می کند. کاری را که امروز انجام می دهید نتیجه عادات، تفکر و رفتار شماست. رفتار و کاری را که در آینده انجام می‌دهید نتیجه رفتار و کارهایی است که اکنون انجام می دهید. شما این توانایی را دارید که با کمک قدرت ذهن، تغییری باورنکردنی در زندگی خود ایجاد کنید.

اهمیت تاثیر بر ضمیر ناخودآگاه

همه ما در الگوهایی تکراری از اعمال، کردار و افکارمان زندگی می کنیم و تمام چرخه زندگی ما تشکیل شده از همین الگوهای تکراری است. این الگوها در اعماق ناخودآگاه ما نهادینه شده اند و مدام در ذهن خودآگاه ما، خود را آشکار می‌کنند.

راه ساده ی دیگری که شما می توانید به کمک آن، ذهن ناخود آگاه را توصیف کنید، این است که آن را همانند یک ضبط صوت در نظر بگیرید، که دائماً در حال پخش نوارهایی است ( که در واقع همان احساسات، افکار و الگوهای ما هستند) که در طول مسیر زندگیمان در ضبط قرار داده می شود.

ذهن ناخودآگاه، اطلاعاتی را که حواس ما به آنها نیست را دریافت می کند و آنها را ذخیره می کند. اگر شما اطلاعات را به طریقه ی صحیح و با حجم و شدت بالا دریافت کنید، این اطلاعات در ذهن شما سکنا میگزینند و جزئی از وجود شما می شوند.

به همین خاطر است که بسیاری از “خردمندان” و بسیاری از طرفداران نظریه ی خود یاری (کمک به خود) و پیشرفت فردی، تمایل دارند که به قدرت ناخودآگاه دست یابند. چرا که اگر شما یک کاست دیگر در ضبط قرار دهید، نتیجه متفاوت خواهد بود.

سلسله ی افکارتان تغییر می یابد، سبب می شود شما هم تغییر کنید و به صورتی اجتناب ناپذیر، نتایج نیز تغییر خواهند کرد. دکتر ژوزف مورفی در کتاب خود با عنوان ” قدرت ناخودآگاه”، می گوید:

“ افکارت را تغییر بده تا سرنوشتت دگرگون شود. ”

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ضمیر ناخودآگاه افراد کنترل حدود 90% از کارها و واکنش‌های بدن ما را چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روانی و احساسی در دست دارد. به همین علت می‌توان گفت در واقع مدیریت جسم و روان انسان به دست ضمیر ناخودآگاه بوده و این قسمت از مغز تعیین می‌کند که زندگی شما چگونه رقم بخورد.

ضمیر ناخودآگاه شما هم در طول بیداری و هم در طول آرامش و خواب فعال است. 

انواع سابلیمینال

سابلیمینال به هرگونه محرک حسی که پایین‌تر از آستانهٔ مطلق فردی برای ادراک آگاهانه باشد اطلاق می‌گردد. محرک‌های زیرآستانه‌ای را به دو شکل دیداری و شنیداری طبقه‌بندی می‌کنند.

محرک های دیداری

محرک‌های دیداری تصاویری اند که زودتر از دریافت بیننده از جلو چشمش عبور می‌کنند یا اینکه به‌صورت نهانی در نگاره‌ای گنجانده شده‌اند. ادعا می‌شود این‌گونه تصاویر در ناخودآگاه بیننده تأثیر می‌کنند. برای نمونه به عکس زیر دقت کنید:

 

محرک های شنیداری

محرک‌های شنیداری پیام‌هایی‌اند که با بلندایی آرامتر از آستانهٔ شنوایی فرد نجوا می‌شوند یا اینکه به‌صورت برگردان در فرایندی با نام «وارون‌نگاری» به گوش شنونده می‌رسند. این پیام‌ها در ناخودآگاه شنونده تأثیر می‌کنند.

دو روش اصلی برای نوع شنیداری پیام‌های سابلیمینال عبارتند از پیام‌های پنهان که به صورت نجوا تولید میشوند و پیام‌های ساکت یا سالینت سابلیمینال که در این موارد هیچ صدایی پخش نشده و تنها تغییر فرکانس هدف پیام را القا میکند. توانایی دریافت زیرآستانه‌ای و دگرگون‌سازی اندیشه و کردار مردم با این ابزار، دستاویزی برای بسیاری از شرکت‌ها برای آگهی از راه به‌کارگیری آن شده‌است.

سابلیمینال مسیج

سابلیمینال های صوتی به فایل هایی گفته میشود که در آنها تلقیناتی به صورت مخفی وجود دارد که در فرکانس‌های خاصی تنظیم می شوند.

فایل‌های سابلیمینال در دل خود پیام‌های پنهانی دارند که با استفاده از نت‌های مخصوص موسیقی ضمیر ناخودآگاه شما را به تکاپو می‌اندازد. این پیام‌ها به شکلی هستند که شما به خودی خود نمی‌توانید آن‌ها را بفهمید و تأثیرات آن روی ناخودآگاه شما ایجاد می‌شود.

این تلقینات توسط ذهن خودآگاه ما تشخیص داده نمی شوند. در حوزه توانایی درک خودآگاه قرار ندارد و تنها ناخودآگاه می تواند این صدا ها و تلقینات را درک کند. به دلیل اینکه ناخودآگاه تمام اطلاعات را به صورت غیر مستقیم دریافت می کند سابلیمینال میتواند بهترین حالت وارد کردن تلقینات به ناخودآگاه باشد. بیشترین اثرات بر روی ناخودآگاه از طریق تلقینات به صورت غیر مستقیم صورت میگیرد.

سابلیمینال مسیج چگونه کار می کند؟

فایل های سابلیمینال مسیج صوتی به واسطه همکاری آهنگسازان خبره و روانشناسان متخصص در برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه ساخته می شوند. فایل های سابلیمینال حاوی پیام های پنهانی در قالب موسیقی به ضمیر ناخودآگاه می باشند که ضمیر خودآگاه شما قادر به شنیدن این پیام ها نمی باشد ، در حالی که ذهن ناخودآگاه می شنود و دستورات را اجرا میکند.

هنگام گوش کردن، به جز شنیدن موسیقی، چیز دیگری نمی شنوید. اگر با دقت بیشتری گوش دهید، فقط ممکن است زمزمه هایی بشنوید. بنابراین تکنولوژی استفاده شده در فایل های صوتی سابلیمینال با کنار زدن ذهن تحلیل گر یا همان ضمیر خودآگاه مستقیماً به ضمیر ناخودآگاه دسترسی پیدا کرده و مجدداً ذهن ناهوشیار را برنامه ریزی می کند .

سیگنال‌های مشخصی که در فایل‌های سابلیمینال وجود دارد توسط ضمیر ناخودآگاه افراد دریافت و تحلیل می‌شود. به قولی، این سیگنال‌ها همانند بسته‌های محتوایی هستند که هر کدام مفهوم خاصی را به شما تلقین می‌کند. هنگامی که ذهن شما این بسته‌ها را تحویل گرفته و بتواند محتوای آن را پردازش کند، ایجاد تغییرات شروع خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر دست به عمل نزنید طبیعتاً نتیجه ای نمی گیرید.

 

 

چگونه از سابلیمینال مسیج استفاده کنیم؟

آب کافی بنوشید. قبل ساب و بعد آن حتما آب بنوشید، برای تغییرات بدنی و جلوگیری از سردرد لازم است.

هنگامی که میخواهید به این فایل های صوتی گوش دهید در یک محل راحت بنشینید یا دراز بکشید و عضلات خود را شل کنید و چند نفس عمیق بکشید و روی ذهن و هدفی که میخواهید به آن برسید تمرکز کنید. از تصویرسازی و تجسم استفاده کنید. برای نتیجه گیری بهتر سعی کنید از هدفون استفاده کنید.

بهتر است که با صدای متعادل به این فایلها گوش دهید، مقدار صدایی که به شما احساس راحتی بدهد نه خیلی بلند و نه خیلی کم. با احساس مثبت و اشتیاق فراوان گوش دهید. نتایج مستقیما با باورها و پذیرش ذهن شما ارتباط دارد.

گوش دادن به سابلیمینال را تا چه زمانی ادامه دهیم؟

حداقل 21 روز به صورت مداوم. تکرار مهمترین عامل برای تأثیر گذاری و پایدار سازی تغییرات در ضمیر ناخودآگاه و تغییر الگوهای ذهنی و مغزی است. علاوه بر این مورد، حتماً به یاد داشته باشید که هر فرد به دستورات و پیام‌ها واکنش‌های متفاوت و منحصر به فردی نشان می‌دهد.

اگر در این مدت تغییری را احساس نکردید، اصلاً نگران نباشید. و به خودتان وقت بیشتری بدهید و تا 90 روز به گوش دادن ادامه دهید. چون هر فرد نسبت به جملات تاکیدی پنهان واکنش متفاوتی را نشان میدهد. بنابراین احساس استرس در مورد آن نداشته باشید. و به خودتان مهلت دهید. البته هیچ قانون از قبل نوشته ای برای این موضوع نیست و اثرگذاری آن برای هر شخص کاملاً شخصی و متفاوت از دیگران است.

 

محصولات مرتبط با فایل های سابلیمینال

جهت مشاهده اطلاعات و خرید هر کدام از محصولات زیر، بر روی آنها کلیک نمایید.

 

سابلیمینال دریافت معجزه و ورود رویا 

 

سابلیمینال دریافت معجزه و ورود رویا 02